08-8606942

מדריך מקוצר להתקשרות דיירים עם יזמים בפרויקט פינוי בינוי

כמו פטריות אחרי הגשם, בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות רבים לשם קידומם של פרויקטים לפינוי בינוי בעיר באר שבע.

כאמור, לא כול הנוצץ הינו זהב, וההחלטה עם איזה יזם להתקשר הינה אקוטית לדיירים בבניין עמו יתבצע ההתקשרות ולהלן המלצות בעניין:

 1. נציגות בית משותף/עורך דין – מומלץ לדיירים המתארגנים בבניין לקיים אסיפת דיירים לשם בחירת נציגות לליווי הפרויקט וכן לבחור עורך דין בעל ניסיון בתחום המקרקעין בכלל ובעסקאות הפינוי בינוי בפרט.
 2. מידע תכנוני – טרם רתימת העגלה לפני הסוסים לבחון עמדת העירייה לגבי הפרויקט המוצע. כן לקבל מידע תכנוני .
 3. חתימה על מסמכים- היקף החתימה על מסמכים טרם ההסכם העיקרי יהיו מצומצמים ביותר ויהווה כתב כוונות מוגבל לעצם מתן תקופת הבלעדיות אשר לא יעלה על 18 חודשים.
 4. בחירת היזם – יש לבדוק החוסן הכלכלי של היזם וכן בדיקת הכדאיות הכלכלית. אין באמור דלעיל כדי לייתר בחינת הצעות נוספות מול יזמים אחרים.
 5. בחינת תמורה מוצעת – יש לבחון אם התמורה המוצעת הינה כדאית כלכלית.
 6. ההסכם – יש לקבוע אבני דרך למימוש ההסכם מומלץ בפרקי זמן מתוחמים מראש.
 7. יש לשמור על שוויון במפתח התמורה הכול לפי גודל הדירות.
 8. ביטחונות – מקובל כי סמוך לפינוי דירותיהם וכתנאי לכך, היזם ימסור לדיירים ערבות בנוסח חוק המכר כמו כן ימסור היזם, כתנאי לפינוי הדירות, ערבות בנקאית אוטונומית להבטחת תשלום דמי השכירות עד למסירת הדירה החדשה לדייר.
 9. בדק ואחריות – יש לדרוש אחריות היזם לדירות החדשות בהתאם לקבוע בחוק מכר.
 10. ביטוח – מומלץ לקבוע בהסכם קבלת אישור מחברת ביטוח על קיום דרישות ביטוח על ידי היזם, לרבות ביטוח קבלנים, ביטוח לעבודות הפרויקט , ביטוח רכוש לעבודות ולבניין שיבנה היזם, אחריות כלפי צד ג' ואחריות מעבידים וביטוח אחריות מקצועית .
 11. גילוי ושקיפות כל מי שמקבל שכר מהיזם או פועל מטעמו או כל מי ששכרו תלוי בהתקיימותה של העסקה, חייב להצהיר על כך מראש, בעת הפנייה הראשונה לדיירים, לפני חתימה על ההסכם ובהסכם עצמו.

לסיכום, טרם הירתמות לפרויקט פינוי בינוי יש לבחון היטב בציציותיו של היזם רצינות כוונותיו, ניסיונו, כדאיות הפרויקט והיקף הביטחונות, בדרך זו יהא בידי הדיירים כלים יעילים יותר על מנת לבחון את הסיכוי והסיכון הגלומים בפרויקט מסוג זה. שקיפות במלוא הדרה.

יש לפנות למומחה בתחום הנדל"ן אשר ייתן את דעתו המקצועית בכל הנוגע לפרויקט פינוי בינוי.

לפגישת ייעוץ ללא עלות ניתן לפנות לטלפון 08-8606942.

רחוב גרשון דובנבוים 38 באר שבע.

קרדיט: freepik

עוד בנושא

קרדיט: freepik

משפט מנהלי

חברתנו מתמחה בהכנת חוזים במגוון נרחב של תחומים במסגרת הרשות המקומית, תאגידים עירונים וקרנות שונות. משרדינו מטפלים בענייני מכרזים, תשתיות פיתוח בעיר, אגרות והיטלי פיתוח,

קרא עוד »
קרדיט: freepik

דיני חברות

חברתנו מייצגת חברות מסוגים שונים לרבות חברות בנייה, יזמים, בתי עסק, חברות נסיעות ועוד, בבתי משפט, מול גופים ממסדים, בבוררויות גישורים,  ובעסקאות בארץ ובחו"ל  וכן,

קרא עוד »
קרדיט: freepik

תכנון ובנייה

חברתנו מעניקה ייעוץ משפטי בייצוג בבתי משפט ובוועדות השונות בענייני תכנון ובנייה לרבות ייצוג בהליכים פליליים על כל רבידיהם עם הצלחות כבירות בתחום.

קרא עוד »
קרדיט: freepik

הוצאה לפועל ופשיטות רגל

במשרדינו קיימת מחלקת הוצאה לפועל אשר מעניקה שירותי הוצאה לפועל וייצוג משפטי לגורמים פרטיים וחברות הן מהצד הנושה והן מהצד החייב.  המחלקה עוסקת באכיפת פסקי

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button